Parafia Św. Jana Marii Vianneya

Ewangelia (J 10, 11-18)

Jezus jest dobrym pasterzem

Jezus powiedział:

«Ja jestem dobrym pasterzem. Dobry pasterz daje życie swoje za owce. Najemnik zaś i ten, kto nie jest pasterzem, którego owce nie są własnością, widząc nadchodzącego wilka, opuszcza owce i ucieka, a wilk je porywa i rozprasza; najemnik ucieka, dlatego że jest najemnikiem i nie zależy mu na owcach.

Ja jestem dobrym pasterzem i znam owce moje, a moje Mnie znają, podobnie jak Mnie zna Ojciec, a Ja znam Ojca. Życie moje oddaję za owce. Mam także inne owce, które nie są z tej zagrody. I te muszę przyprowadzić, i będą słuchać głosu mego, i nastanie jedna owczarnia, jeden pasterz.

Dlatego miłuje Mnie Ojciec, bo Ja życie moje oddaję, aby je znów odzyskać. Nikt Mi go nie zabiera, lecz Ja sam z siebie je oddaję. Mam moc je oddać i mam moc je znów odzyskać. Taki nakaz otrzymałem od mojego Ojca».

Audio:

Zapraszamy do przeczytania, odsłuchania lub obejrzenia Ewangelii z dnia. Poświęcenie tych kilku minut może stać się doskonałą okazją do chwili refleksji i zanurzenia się w relacji z Bogiem. Mamy nadzieję, że ten komentarz dostarczy Ci inspiracji i pozytywnej energii na cały dzień.

Oglądaj i czerp siłę ze Słowa Bożego! Materiały udostępniamy korzystając z zasobów dostępnych na siewca.pl

Ewangelia z dnia

Al. E. Marylskiego 5

05-825 Książenice

+48 691 443 910

kontakt@parafiaksiazenice.pl

Nr konta parafii

Bank BGŻ BNP PARIBAS

35 2030 0045 1110 0000 0257 9190

Obserwuj nas

Strona www stworzona w kreatorze WebWave.